bayki.com

 • Увеличить размер шрифта
 • Размер шрифта по умолчанию
 • Уменьшить размер шрифта
11.06.2016 00:41

Контактные линзы

Відомо, що в усьому світі у близько 125 мільйонів людей вибір методу для корекції зору випав саме на контактні лінзи. І це не дивно, беручи до уваги їх численні переваги: ефективність, зручність, доступність. Як правильно підібрати контактні лінзи і яких видів вони бувають?

Яким би Ви собі доктором не здавалися, і який був би у Вас інтуїції не було, все ж, перед тим як купити, настійно рекомендуємо довіритися лікареві-офтальмолога з питання підбору контактних лінз. До того ж, існує ряд протипоказань для людей з носіння контактних лінз. Тоді лінзи для очей не тільки не виправдають Ваших надій, а й з великою ймовірністю зашкодять Вашому здоров'ю. Детальніше дивіться "Mr.Lens"

За призначенням і дизайну контактні лінзи діляться на:

Сферичні - їх використовують для виправлення міопії і гіперметропії.

Торичні - використовуються для виправлення міопії і гіперметропії, якщо присутній астигматизм.

Мультифокальні - використовуються для виправлення пресбиопии, вони дозволяють бачити на різних відстанях.

Кольорові дозволяють придбати найрізноманітніші кольори райдужної оболонки ока.

У яких же випадках можна користуватися контактними лінзами?

Хронічна алергія очей

Птоз (опущення верхньої повіки)

Косоокість (коли кут кривизни перевищує 15 °)

Кон'юнктивіт і сухість рогівки

Глаукома (підвищений внутрішньоочний тиск)

Вельми цікаво знати, що саме великий Леонардо да Вінчі поклав початок історії контактної корекції. Ще в 16 столітті він змоделював куля наповнений водою, і припустив, що подивившись через нього людина стане бачити краще. Незважаючи на те, що з тих пір контактні лінзи зазнали багатьох модернізацій, навіть зараз, в 21 столітті люди бояться їх купити. І на те є певні причини. У суспільстві поширюється безліч забобонів і помилок про контактні лінзи. Не можна було б з ними не погодитися, якби ми жили в ... початку 20 століття. Ну чому б прямо зараз не пролити світло на найпоширеніші помилки?

! Помилка: Контактні лінзи шкідливі і некомфортні для очей.

До середини 20 століття лінзи виготовляли зі скла, які зовсім не забезпечували пропускання кисню до очей. Зрозуміло, що в такому разі про комфортний носінні не могло бути й мови.

У 1961 році Отто Віхтерле винайшов полімер НЕМА - настала ера м'яких контактних лінз. У таких пластикових лінз кіслородопропускаемость становила вже близько 38%.

У 1970-х почалася епоха «дихаючих» гідрогелевих лінз, з пропущенням кисню близько 50%.

І вже в 1999 році розгорнулося виробництво лінз зовсім іншого покоління. Силікон-гідрогелеві лінзи відрізняються великою м'якістю, ідеально лягають на око і пропускають до 100% кисню.

Таким чином, нинішні контактні лінзи вкрай зручні і абсолютно безпечні для здоров'я.

! Помилка: Лінзи можуть травмувати очі.

Лінзи для очей аж ніяк не заподіють Вам шкоди, якщо їх правильно надягати і знімати, і будуть приносити лише задоволення.

! Помилка: Лінза може «зайти» за око.

На щастя, природа подбала про нас, і повністю виключає подібну можливість! Справа ось в чому: очне яблуко має захисну оболонку - кон `юнктива, яка покриває передню поверхню очі, замикається всередині під повіками і тим самим перешкоджає попаданню« сторонніх об'єктів »за око.

Тому, навіть якщо лінза зміститься, вона не «зайде» всередину.

! Помилка: Лінза може випасти.

Можна робити, що завгодно: бігати, пірнати з аквалангом в океані, ловити кота, кататися на моноциклі, танцювати і стрибати вгору і в довжину. Загалом, все те, від чого Вам доводилося відмовлятися через обтяжують Вашу енергію оправою окулярів.

! Помилка: Дітям не можна носити контактні лінзи.

8- річна дитина в стані надягати / знімати лінзи і доглядати за ними. І в більшій ймовірності, його незабаром перестануть дражнити «очкариком» і просити списати домашнє завдання.

За статистикою контактними лінзами користуються близько 125 млн чоловік, з них: 10% -17 років і молодше, 23% - 18-25 років, 45% - 26-39 і 22% - 40 років і старше.

Так що тепер обов'язково необхідно задуматися, перш ніж відкинути прохання дитини купити йому лінзи для очей.

! Помилка: В окулярах видно краще.

Люди, яким довелося носити окуляри, однозначно підтвердять, що якості і чіткості картинки вони істотно поступаються лінзам.

Через оправи в окулярах представляється неможливим дивитися вниз або вбік, просто опустивши або скосивши очі - необхідно буде повернути голову в потрібному напрямку. Погодьтеся, щоб подивитися весь чималий Київ, в окулярах доведеться значно більше попрацювати.

До слова, також через цього недоліку дуже просто спіткнутися десь, та й для водіїв наявність бокового зору - дуже важливо. Ще в діоптрійних окулярах Вам доведеться відмовитися від сонцезахисних окулярів, а як же тоді вберегти свої очі від ультрафіолету в сонячний день?

А скільки незручностей доставляють окуляри взимку, адже вони постійно раз у раз запотівають. Ну не конструювати ж всередині оправи маленькі «двірнички», справді? А влітку свою верхівку слід захищати від сонця за допомогою головного убору. Погодьтеся, комплект з очок і головного убору виглядає досить комічно. Люди, які зважилися придбати контактні лінзи, таких проблем просто не знають.

! Помилка: Контактними лінзами не користуються при астигматизмі.

Для людей з астигматизмом створені торичні контактні лінзи. Торична лінза має дві оптичними силами. Перша коригує астигматизм по задній осі, а друга усуває супутню астигматизму далекозорість або короткозорість. На відміну від звичайних сферичних лінз, торичні контактні лінзи мають нерівномірною кривизною по двом головним осях. Важлива особливість - точна геометрія торической лінзи. Завдяки спеціальній геометрії профілю, торичні лінзи відрізняють особливо точна посадка лінзи на рогівку -обов'язковість умова ясного і чіткого зору, без спотворень, викликаних астигматизмом.

! Помилка: За лінзами важко доглядати.

Контактні лінзи - це не домашній вихованець, що вимагає особливої уваги і залицяння. Щоденний догляд за лінзами займає близько двох хвилин.

! Помилка: В лінзах не можна фарбуватися.

Лінзи, на відміну від окулярів, - прекрасна можливість продемонструвати макіяж очей. Так що, дорогі дами, Ваше майстерність жодним чином не залишиться непоміченим.

Слід лише дотримуватися такої послідовності: вранці надягаєте лінзи і наносите макіяж, увечері в зворотному порядку - знімаєте лінзи і змиваєте макіяж.

! Помилка: Кольорові лінзи лише для краси.

Кольорові контактні лінзи застосовуються не тільки для контактної корекції зору, а й додатково для зміни кольору райдужки ока. Таким чином, кольорові лінзи бувають як діоптрійної, так і «нульові» - для тих людей, які хочуть просто порадувати себе і інших якимось новим незвичайним екстравагантним чином! Ціна на кольорові контактні лінзи здається не такою великою, коли мова йде про досягнення такого вражаючого ефекту. Кольорові лінзи жодним чином не впливають на колір споглядання навколишнього світу, так як в центрі вони абсолютно прозорі.

Загрузка ...

ПолитПортрет

 • Пожар в зоне ЧАЭС: спасатели продолжают бороться с огнем

  Работы по локализации масштабного пожара в лесных кварталах на территории специального комбината "Чернобыльская пуща" продолжаются.
  Об этом заявил и.о. главы Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Зорян Шкиряк в своем Facebook.

  "Никакой паники и истерии! Ситуация была сложной, но вполне контролируемой. Распространение огня в направлении ЧАЭС остановлено, никаких угроз нет! Радиационный фон в норме. Благодаря эффективному и своевременному использованию нашей авиации удалось потушить очаг верхового пожара. Сейчас работы по локализации продолжаются. Сил и средств достаточно", - написал он
  Вместе с премьер-министром Украины Арсением Яценюком Шкиряк осуществил полный облет территории масштабных пожаров в зоне отчуждения.

  "Пожарные отряды работают бесперебойно. На помощь областным пожарным пришли подразделения и техника пожарной охраны Киева", - резюмировал и.о. главы ведомства.

  Как сообщал "Обозреватель", вечером 28 апреля ход ликвидации ЧП проинспектировал премьер-министр Украины Арсений Яценюк. Он назвал этот пожар наибольшим с 1992 года.
  В свою очередь, руководитель лесного отдела "Гринпис Россия" Алексей Ярошенко заявил, что по информации представителей организации, которая основана на снимках из космоса, площадь пожара превышает 10 тысяч гектаров.

   

  Кроме того, работники милиции эвакуируют жителей из зоны отчуждения вблизи Чернобыльской АЭС. Правоохранители заявляют, что ситуация с пожаром обострилась.

 • Туск: Украина будет приоритетом для Европы

  "Украинский вопрос является одним из основных на каждом заседании Европейского Совета", - отметил Дональд Туск.
  Председатель Европейского Совета Дональд Туск обещает выступить гарантом того, чтобы украинский вопрос оставался приоритетным для Европы. Об этом он сказал в своем интервью, передает УНН .

  "Украинский вопрос является одним из основных на каждом заседании Европейского Совета. И я лично являюсь гарантом того, что Украина будет приоритетом для Европы, но конечно как и другие критически важные ситуации", - отметил Туск.

  Он так добавил, что ЕС должен бороться с последствиями кризиса, кроме того, сейчас ЕС имеет дело с большим потоком нелегальных мигрантов и тому подобное.

  "Мой долг и моя ответственность достичь баланса в преодолении различных трудностей ... Но вы можете быть уверены, что я буду так сказать охранником ваших интересов", - добавил он.

   

  Напомним, Европейская Комиссия объявила о совместных широких консультациях по пересмотру Европейской политики соседства, опубликовав документ "К новой европейской политике соседства". Сейчас ЕК ожидает получить видение стран-партнеров, в том числе и Украины.

 • Яценюк розповів, як разом із Президентом воює за незалежність

  Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заперечує, що між ним і Президентом точиться конкурентна боротьба.

  Про це він сказав у ході презентації 100 днів діяльності уряду, передає кореспондент Укрінформу.

  «Були різного роду політичні думки, що Президент буде воювати з Прем'єром чи Прем'єр буде воювати Президентом. Але ми єдині, і ми воюємо за українську незалежність, за українську свободу і за наше право бути європейською державою», - зазначив Яценюк.

   

   

  При цьому він додав, що "десятирічної помилки ніхто не повторить ні за яких обставин", натякнувши, вочевидь, на протистояння тодішнього Президента Віктора Ющенка з Прем'єркою Юлією Тимошенко.

 • Ющенко рассказал, как в 1999 году трудоустроил Тимошенко

  Экс-президент Виктор Ющенко рассказал о том, как в 1999 году Юлия Тимошенко выпросила у него должность вице-премьер-министра.

 • Азаров жалуется на дорогой российский газ: За какие такие грехи мы так наказаны?

  Глава украинского правительства Николай Азаров, комментируя украинско-российские газовые переговоры в Москве, которые проходят сегодня, посетовал на высокую цену голубого топлива.


ПолитИнфо

ПолитАнекдоты